Gorenje Okap kominowy DVG800AX

Dostępność: wyprzedane
Cena: 1 129,13 zł 1129.13
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.46
Producent: GORENJE
Kod produktu: HZGOROK800AX000 [1868686]
Pin It

Opis


Okap kominowy DVG800AX

Oświetlenie LED

Nowsze modele okapów kuchennych wyposażone są w diody LED, które zapewniają doskonale oświetlenie płyty kuchennej i jej bezpośredniej okolicy. Diody LED w porównaniu z innymi systemami oświetlenia są wyjątkowo ekonomiczne, emitują światło zbliżone do światła naturalnego, zużywają minimalną ilość energii, a ponadto charakteryzują się wyjątkowo długim (nawet trzykrotnie dłuższym) okresem żywotności. Dobrze dobrany i prawidłowo zainstalowany okap kuchenny z oświetleniem LED stanowi istotny element wyposażenia kuchni nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i funkcjonalności.

Poziom hałasu
Z chwilą, gdy w nowoczesnych mieszkaniach kuchnia awansowała do rangi centralnego pomieszczenia, poziom hałasu emitowanego przez okap zaczął stanowić ważne kryterium wyboru. Produkowane w ostatnich latach okapy kuchenne są coraz bardziej wydajne, toteż Gorenje coraz częściej stosuje w swoich urządzeniach izolację akustyczną.
Także Ty możesz sprawić, że okap w Twojej kuchni będzie działał ciszej:

 • Zamiast elastycznych przewodów żebrowanych wybierz raczej okrągłe przewody o gładkiej powierzchni.
 • Powietrze przepływające przez nierówne wnętrze elastycznych przewodów wytwarza większy hałas.
 • Trzymaj się ściśle wytycznych dotyczących zalecanych średnic przewodów instalowanych w całym systemie odpowietrzającym.
 • Przewody rurowe można zaizolować, co pozwoli zredukować możliwość gromadzenia się w nich kondensatu.
 • Poziom natężenia hałasu wyraża się w decybelach (dB). Przeciętny poziom hałasu generowany przez okap kuchenny wynosi 55 dB.

Kilka użytecznych porad

 • Nie zapomnij włączyć okapu przed rozpoczęciem gotowania. W ten sposób zwiększysz jego wydajność.
 • Okap pozostaw włączony jeszcze przez około 10 15 minut po zakończeniu gotowania. To pozwoli usunąć z powietrza resztki oparów.
 • Podczas używania okapu nie otwieraj w kuchni okna, aby nie zaburzyć prawidłowej cyrkulacji powietrza i nie zniwelować efektu podciśnienia.
 • Aby uzyskać maksymalną skuteczność wietrzenia, wybierz okap kuchenny mający przynajmniej taką samą szerokość, jak płyta do gotowania.

Wydajność
Jaka powinna być wydajność nowego okapu kuchennego? Jest to w dużej mierze uzależnione od wielkości kuchni, w której będzie on zainstalowany. Przyjmuje się, że w ciągu 1 h okap powinien przefiltrować powietrze w kuchni 10-20 razy. W kuchni o wymiarach 4 x 4 m i wysokości 2,5 m jest to około 400800 m3 powietrza/h. Ponieważ podczas korzystania z okapu kuchennego nie sposób uniknąć minimalnych strat ciśnienia ważne jest, aby przestrzegać następujących zasad:

 • Do montażu zawsze stosować przewody odprowadzające o zalecanej średnicy (). Średnica jest podana na przewodzie;
 • Jeśli jest to możliwe, należy używać gładkich przewodów, które zmniejszają opory powietrza;
 • Instalacja przyłączeniowa powinna być w miarę możliwości jak najkrótsza i pozbawiona niepotrzebnych zakrętów.
 • Należy unikać ostrych zmian kierunku przebiegu przewodów. Przewód instalacyjny lepiej jest poprowadzić łagodnymi łukami, tak by powietrze miało łatwiejszą drogę i aby uzyskać jak najmniejsze straty ciśnienia.


EAN: 3838942673450
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: DVG800AX
Budowa: kominowa
Kolor: czarny
Wydajność : 630 m³/h
Poziom hałasu: 56 dB
Tryb intensywny: Nie
Oświetlenie: LED
Sterowanie: dotykowe
Liczba prędkości: 4
Pilot: Tak
Timer: Tak
Czujnik wilgotności: Nie
Szerokość: 79.6 cm
Wysokość: 44.5 cm
Wysokość z kominem: 111.5 cm
Głębokość: 48 cm

Produkt ten pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji, Jest nowy, oryginalny, sprawny technicznie i fabrycznie zapakowany. Spełnia on, określone parametry użytkowe przy zachowaniu, ustalonych przez producenta, warunków stosowania. Aby szybko powrócić do tego produktu należy dodać go do przechowalni. Opcja ta jest dostępna dla Klientów zarejestrowanych w naszym SKLEPIE. Wszelkie informacje o produkcie i jego dostępności można uzyskać poprzez zapytaj o produkt lub telefonicznie. W ten sam sposób można powiadomić nas o zauważonym błędzie. Zachęcamy również do odwiedzenia innych stron, w tym z Nowościami.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl